Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 

Ebeveyn 2030: İklim Değişikliği Eğitimi

Ebeveyn 2030: İklim Değişikliği Eğitimi
23 Eylül 2021 Programı
4 oturum | 8 Saat
Online Eğitim
600 TL KDV Dahil

Sadece bir adım kaldı...

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Kesin Kayıt
Kontenjan henüz dolmadı.
> Bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Ülkemizde devam eden yangınlar ve sel felaketleri ile giderek etkisini daha fazla hissettiğimiz iklim krizinin sonucu olarak, Anadolu coğrafyasında kuraklığın ve yüzey sıcaklıklarının daha da artması beklenmekte; yaşanan ve yaşanacak olan ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlara daha etkin çözümler üretilmesi gerekmektedir. En az yüz bin hektarlık ormanlık alanın yok olduğu belirtilen topraklarımızı emanet edeceğimiz en değerli varlığımız çocuklarımızı, ülkemizin iklim kırılganlığı ve çözümleri konusunda bilgilendirmek ebeveynlerin önemli bir sorumluluğudur. Cennet vatanımızda meydana gelen ve iklim krizine bağlı olduğu bilim insanlarınca uzun bir süredir ifade edilen mevcut durum karşısında çocuklarımızı ve gelecek nesilleri iklim değişikliğinin etkilerinden korumak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarında (SKA) ilerleme sağlamak üzere ebeveynlere yönelik bir iklim değişikliği eğitim programı başlatıyoruz.

“Ebeveyn 2030: İklim Değişikliği Eğitimi” boyunca, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve UN SDSN Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Kurnaz, her hafta ağırlayacağı konukları ile iklim değişikliğinin fiziksel nedenlerini, tarihsel gelişimini, iklim krizi ile mücadelede bireylerin ve kurumların yapabileceklerini ele alarak, ebeveynleri iklim krizi konusunda bilgilendirecektir. Eğitim, ebeveynleri iklim krizi ve geleceğe dönük zorluklar konusunda bilinçlendirirken; bu zorlukları çocuklarına umut dili ile aktarmayı, iklim krizi ile baş etmek için çocuklarına ihtiyaç duyacakları yenilikçi çözümlere yönelik bilgi, beceri ve duygusal direnci verebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Oturumlar

Tarih Süre Yer Konu Eğitmen
23/09/2021 19:00 - 21:00 Online Eğitim İklim Değişikliğine Giriş: Temel & Fiziksel Kavramlar Prof.Dr.Levent Kurnaz / Nil Karaibrahimgil
30/09/2021 19:00 - 21:00 Online Eğitim İklim Krizi ve Fırsatlar Prof.Dr.Levent Kurnaz / Emrah Çoraman
07/10/2021 19:00 - 21:00 Online Eğitim 1.5 Derece Olmadan Geleceği Değiştirmek Prof.Dr.Levent Kurnaz / Varol Yaşaroğlu
14/10/2021 19:00 - 21:00 Online Eğitim İklim Acil Durumunun İletişimi Prof.Dr.Levent Kurnaz / Prof.Dr.Selçuk Şirin