Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 
TARİH 24/05/2021
SÜRE 72 Saat
YER Online Canlı İnteraktif Eğitim (Zoom)
Fiyat 4950 TL

Uygulamalı Yapı Bilgi Modellemesi (BİM) Sertifika Programı

Bim Kuramı (12 Saat), Prof. Dr. Beliz Özorhon: İnşaat proje yönetimi; inovasyon yönetimi, dijitalleşme, bütünleşik proje yönetimi ve BİM, BİM kuramı; BIM etkinliği, BIM yayılımı, BIM başarı faktörleri; BİM uygulanan proje örnekleri.

BİM Standartları, Yazılımları ve Uygulama Planı (6 Saat), Prof. Dr. Ümit IŞIKDAĞ: BİM yazılımları ve yapıtaşları; bilgi modelleme ve IFC standartları; bina yaşam döngüsü için BİM uygulama planları.

BİM – 3D (Modelleme) (21 Saat), Y. Mimar Furkan Çapkın: BİM ekip organizasyonu; BİM ile metraj ve keşif; BİM ile dökümantasyon üretimi; Uygulamada BİM ile proje kontrolü; Revit/Navisworks ile BİM e giriş; Tasarımda BİM ile Model/Çakışma kontrolü; İmalat çizimleri, sayısal üretim.

BİM – 4D (Zaman Yönetimi), (9 Saat) Y. İnş.Müh. M. Akif İbrahimoğlu: BIM ile zaman yönetimi, Synchro Pro kullanarak 4D Planlama ve Proje Kontrolu, Revit, Primavera, Synchro, Powerbi entegrasyonu.

BİM – 5D (Maliyet Yönetimi), (6 Saat), Y. İnş.Müh. M. Akif İbrahimoğlu: BIM ile maliyet yönetimi, Synchro Pro 5D Metraj ve Maliyet Yönetimi, maliyet analizi, script uygulamaları ve maliyet sapma analiz uygulamaları.

BİM – 6D (Sürdürülebilirlik) (3 Saat), Prof. Dr. Salih Ofluoğlu: BIM ve sürdürülebilirlik, BIM ile Bina Performans Analizi kavramları, BIM ile Bina Enerji Yükü, Güneş Işınımı ve Gün Işığı Analizleri kavramsal çerçevesi.

BİM – 7D (Tesis Yönetimi) (3 Saat), Prof. Dr. Salih Ofluoğlu: Tesis yönetiminin yaşam döngüsündeki yeri, tesis yönetimi yazılımları, BIM ve tesis yönetimi yazılım entegrasyonu, dijital ikizler.

Örnek Uygulama (12 Saat), Prof. Dr. Beliz Özorhon: Gerçek proje dokumanları üzerinde modelleme çalışması yapılması.

 

KİMLER KATILABİLİR: İnşaat projelerinin tasarım, mühendislik ve uygulama süreçlerinde görev alan ve  BİM uygulamalarını kullanan/kullanmayı düşünen mimar ve mühendisler. Eğer size uygun bir program yok ise, buradan ön başvuru yapabilirsiniz.
24 oturum | 72 Saat
Online Canlı İnteraktif Eğitim (Zoom)
4950 TL KDV Dahil

Sadece bir adım kaldı...

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Hemen Başvur
Kontenjan henüz dolmadı.