Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 
TARİH 08/10/2022
SÜRE 54 Saat
YER Adobe Connect Online Sanal Sınıf
Fiyat 4100 TL

TOEFL

1995 yılından beri hizmet veren TOEFL HAZIRLIK MERKEZİ'miz, konusunda uzman ve deneyimli hocalarıyla kursiyerleri TOEFL'a (The TOEFL® test is the most widely respected English-language test in the world) hazırlamaktadır. Kursumuz dünyadaki TOEFL gelişmelerini ve buna bağlı olarak teknik yenilikleri takip ederek sizlere daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.

 

Kayıt için az orta ve üzeri (upper intermediate) seviye aranmaktadır.

Kayıt öncesinde seviye tespit sınavına girmek zorunludur. Sınav için 0553 480 81 45'ten randevu almanız gerekmektedir.

KURSUMUZ PANDEMİ SÜRECİNDE ONLİNE CANLI İNTERAKTİF  EĞİTİME GEÇMİŞTİR...

 

  1. Dönem'den itibaren kursumuz, online canlı interaktif eğitim vermeye başlamıştır. 54 saat süren kursumuzda öğrenciler bu sınava her bir TOEFL becerisi için (Listening, Reading, Speaking, Writing) programlı ve dönüşümlü olarak eğitim almaktadırlar.

 TOEFL iBT® (Internet Based Test) hazırlık kursu, 4 modülden oluşmaktadır.

 Dinlediğini anlama becerisi (Listening Comprehension Skills)

 Okuduğunu anlama becerisi (Reading Comprehension Skills)

 Konuşma becerisi (Speaking Skills)

 Kompozisyon yazabilme becerisi (Written English Skills)

 

Öğrencilerin kurs için herhangi bir kitap almalarına gerek yoktur, her türlü kurs eğitim malzemesi tarafımızdan sağlanacaktır.

TOEFL hazırlık kursumuzun amacı, genel bir İngilizce eğitiminden ziyade, katılımcıların TOEFL’a yönelik olarak İngilizce dinleme, okuduğunu anlama, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek, katılımcılara TOEFL formatı ve soruları hakkında bilgi vermek, bu sınava aşinalık kazanmaları için derste farklı soru tipleri üzerinde alıştırmalar yapmak ve bu sınavda başarılı olmaları için uygulayabilecekleri bazı stratejileri paylaşmaktır.

Öğrencilerimizin neredeyse tamamının anadili Türkçe olduğu için, eğitmenler tarafından önce İngilizce açıklanan bilgiler, (katılımcılar herhangi bir noktayı kaçırmasın diye) dersin işleyişi içinde Türkçe olarak da tekrar edilir. Öğrencilerimizin kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik olarak metinlerde geçen bilinmeyen kelimelerin anlamları İngilizce ve Türkçe açıklanır.

Katılımcılarımızın TOEFL’a yönelik okuma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan derslerimizde kullandığımız kaynak, soru tipi bazında düzenlenmiş olup daha basit düzeydeki sorulardan daha karmaşık sorulara doğru ilerler. Sınava göre daha kısa metinler üzerinde ders sırasında yapılan alıştırmaların amacı, öğrencilerimizi TOEFL’da çıkabilecek farklı konularda daha çok metinle ve daha çok soru örneğiyle tanıştırabilmektir.

Kursumuzun konuşma becerilerine yönelik derslerinde, TOEFL’ın konuşma bölümündeki dört farklı kısmı hakkında önce teorik bilgi verilip izlenmesi gereken stratejiler açıklanır, sonra da her bir kısım için öğrencilerimize konuşma alıştırmaları yaptırılır. Katılımcılara konuşma performansları konusunda İngilizce veya Türkçe dönüt verilir.

Kursumuzun yazma becerilerine yönelik derslerinde, TOEFL’ın yazma bölümündeki iki yazı tipi hakkında teorik bilgi verilir ve izlenmesi uygun olabilecek stratejiler üzerinde durulur. Sınıfta yapılan alıştırmalarda ağırlıklı olarak, her iki yazı tipinde de yapılması gereken plan üzerinde durulur. Öğrencilerimiz bu bilgiler doğrultusunda ödev olarak yazılarını ders dışı saatlerde yazarlar ve eğitmene gönderirler. Eğitmen de gerekli düzeltmeleri yapıp yorumlarını belirtip yazıyı öğrenciye geri gönderir. Yine yazma ders saatlerinde, TOEFL’da sık yapılan hatalardan yola çıkarak oluşturulmuş bir kaynak üzerinden, katılımcılara İngilizce bazı temel gramer ve cümle yapıları konusunda bilgi verilip alıştırmalar yaptırılır.

Dersin işleyişi sırasında, öğrenciler mikrofonlarını kullanarak konuşarak veya sohbet penceresinden yazarak derse katılabilirler. Zorunlu tutulmamakla birlikte, kameralarını aktif hâle getirip derse görüntülü katılarak sınıf ortamına daha yakın bir ders ortamı yaratabilirler. Takip edemedikleri bir konu olduğunda, mikrofon veya sohbet penceresini kullanarak eğitmenlerimize (İngilizce veya Türkçe) soru sorabilirler.

 Eğer size uygun bir program yok ise, buradan ön başvuru yapabilirsiniz.
18 oturum | 54 Saat
Adobe Connect Online Sanal Sınıf
4100 TL KDV Dahil

Sadece bir adım kaldı...

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Hemen Başvur
Kontenjan henüz dolmadı.