Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 

Sosyal Sorumluluk Okulu

   Dr. Aylin Löle koordinatörlüğünde, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde hayata geçecek olan Sosyal Sorumluluk Okulu bu kez 'Gönüllülük' konseptiyle kapılarını açıyor. Hem özel sektör hem de sivil toplum temsilcilerinin yer aldığı programda, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri 'Gönüllülük' perspektifinden ele alınacak. Sosyal Sorumluluk Okulu’nun Gönüllülük programında konuşmacılar A’dan Z’ye başarılı bir sosyal sorumluluk projesinin ipuçlarını bu kez ‘gönüllülük’ perspektifinden katılımcılarla interaktif bir şekilde paylaşacak. Program, pazarlama iletişiminden kurumsal iletişime kadar bu alanda deneyim elde etmek isteyenler ile sivil toplum kuruluşlarında kariyer hedefleyenler ve akademik çalışmalar yapanlara hitap edecek. Dört hafta olarak organize edilen sertifika programı, 6 Nisan’da başlayacak ve 27 Nisan'da sona erecek. 

   Programın Amacı: Sosyal sorumluluk her geçen gün şirketlerin ajandasında daha çok yer kaplıyor. Sürdürülebilirlik ve gönüllülük temasının ağırlık kazandığı günümüzde iş dünyası için kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yükselen bir ihtiyaç. Ancak bu konuda yetişmiş insan kaynağı sınırlı. Söz konusu program, bu alandaki açığı kapatmayı, kişilerin gerek bireysel olarak sivil toplum kuruluşlarına destek vermeleri gerekse çalıştıkları şirkette sosyal sorumluluk projelerine gönüllülük perspektifinden katkıda bulunmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

   Programın İçeriği ve Hedef Kitlesi: Sosyal Sorumluluk Okulu’nda en iyi örnekleri, kendi alanlarında uzman isimler anlatacak.  A’dan Z’ye başarılı bir sosyal sorumluluk projesinin gönüllülük esasından hayata geçirilmesi konusundaki ipuçları, katılımcılarla interaktif bir şekilde paylaşılacak. Program, sivil toplumda ve özel sektörde çalışan herkes ile bu alanda farkındalık yaratmak isteyen üniversite öğrencilerine de açık olacak.

 

6 Nisan 2019:

09:50                  Dr. Tamer Atabarut-BÜYEM Direktörü (Açılış Konuşması)

10:00-12:00        Prof. Dr. Eser Borak-Boğaziçi Üniversitesi

13:00-15:00        Başak Güçlü Elbir- Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Koordinatörü

13 Nisan 2019

10:00-12:00        Sinan Cem Şahin-The Coca-Cola Company Kurumsal İlişkiler Direktörü

13:00-15:00        Sezai Hazır-Habitat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

20 Nisan 2019

10:00-12:00        Canan Soysal-İstanbul Sabiha Gökçen Kurumsal İletişim Müdürü

13:00-15:00        Merve Kılıç- İZEV Genel Sekreteri

27 Nisan 2019

10:00-12:00        Timur Erk-Türk Böbrek Vakfı

13:00-14:00        Gülçin Yılmaz İzel-3D İletişim (Özge Borak ve Metin Özülkü ile birlikte)

14:00-15:00        Zeynep Demirel-Sosyal Sorumluluk Projeleri Gönüllü Destekçisi

15:00-15:30        Katılım Sertifikası Dağıtımı ve Fotoğraf çekimi