Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 

Online İngilizce Dil Eğitimi

Detaylı Bilgi İçin;
onlineingilizce.boun.edu.tr adresini ziyaret edip kayıt olabilirsiniz.

Bu program, Basic (4 kur), Intermediate (3 kur), Advance (3 kur) olmak üzere toplam 10 kurdan oluşur.

Programın Kapsamı

Program katılımcıları önce İngilizce seviyelerinin belirlenmesi için TOEFL'a paralel şekilde hazırlanmış seviye belirleme sınavına gireceklerdir. Bu sınav okuma ve dinleme üzerine interaktif sorulardan oluşup katılımcının seviyesine bağlı olarak değişmektedir.

Sınav sonucuna göre kurları belirlenen kullanıcılar, aynı seviyede olan kişilerden oluşan sanal sınıflara Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi mentörlerince atanacaklardır.

Eğitim programı boyunca katılımcılar, günün istediği zamanında bilgisayar ve tabletten eğitimlerine devam edebilecektir.

Bu programa katılan kişiler okuma, dinleme, yazma, konuşma, gramer ve kelime haznelerini geliştireceklerdir.

Proğramın İçeriği

Ortak Avrupa Dil Standartları Çerçevesi’nde hazırlanmış, A1 temel seviyesinden, C1 ileri seviyesine kadar toplam 10 kur ve 1000 saatlik interaktif eğitim içeriği ile İngilizce dil eğitimi için gerekli duyulan her türlü materyal hazırlanmıştır.

Tüm katılımcılara okuma, dinleme, yazma, konuşma, dil bilgisi ve kelime haznesi olmak üzere, her türlü dil becerinizi sistematik ve aşamalı olarak geliştirmeye yönelik videolar, ses kayıtları ve hikayeler eşliğinde konu anlatımları ve 30 farklı tipte alıştırma olanağı sağlanmaktadır.

Online sınıflarda, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi mentörleri eşliğinde konuşma dersleriyle katılımcıların konuşma pratiklerini geliştirmeleri planlanmıştır. Ayrıca gelişmiş ses tanıma teknolojisi, Online dergi, gramer kitabı ve sözlük, Global forum alanı, BBC İngilizce öğrenme kaynakları, Web Pal aracılığıyla yazışma imkanı, Word Zone ile kelime oyunları, İngilizce deyim dersleri programın destekleyici unsurlarıdır.

Kayıtlı öğrenciler aynı kura kayıt olan sınıf arkadaşlarıyla iletişime geçerek, gerçek bir etkileşimli öğrenme deneyimi yaşayabilmesi kurgulanmıştır.

ayrıntılı bilgi ve kayıt için http://onlineingilizce.boun.edu.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.