Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 
TARİH 02/08/2021
SÜRE 40 Saat
YER Online Canlı İnteraktif Eğitim (Zoom)
Fiyat 2500 TL

Fluent English Course

Akıcı İngilizce orta seviye İngilizce dil yetkinliğine sahip katılımcıların dil becerilerini sözlü ve yazılı olarak geliştirmesi hedeflenmektedir. Özellikle konuşmanın akıcı hale gelebilmesi için  iletişim odaklı özgün etkinliklere dahil olmaları beklenmektedir. Toplam 40 saatlik iki hafta sürecek programda katılımcıların iletişim odaklı etkinliklere katılarak  anlam-odaklı  öğretim  yolu ile dil becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.  Çevrimiçi küçük gruplar  ve sınıf içi geniş gruplarla  problem çözme,  özgün metin  anlama ve oluşturma, ve  ileri seviye kelime  hazinesi geliştirmek için  etkinlikler ile  dil becerilerini akıcı şekilde kullanabilmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Alanında uzmanlaşmış İngilizce öğretmenleri ile 40 saatlik programda iki farklı öğretmen ile sürdürülecek etkinlikler bu programa özel olarak geliştirilecektir.

Kimler Başvurabilir

13-16 yaş aralığındaki öğrenciler bu programa başvurabilir.

İngilizce Seviyesinin Belirlenmesi

Kesin kayıt işlemleri öncesinde sözlü sınav yapılmaktadır. Sınav için başvuran adaylarla ayrıca iletişime geçilecektir.

Eğitmenler

Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Yalçın 

Dr. Şebnem Yalçın, 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğin programnından mezun olduktan sonra 2 yıl    farklı eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Farklı yaş gruplarıyla öğretmenlik deneyimi edindikten sonra 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Doktora çalışmalarını Toronto Üniversitesi’nde İkinci Dil Eğitimi 2007-2011 yılları arasında Kanada’da sürdürmüştür.  Doktora  çalışmasını tamamladıktan sonra 2012 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Yabancı  Diller Eğitimi bölümünde tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

Araştırma alanları  arasında farklı yaş gruplarında sınıf ortamında yabancı dil öğretimi,   dilbilgisi öğretimi, konuşma becerisinin geliştirilmesi, bireysel farklılıklar ve içerik odaklı öğretim metodu bulunmaktadır.

Ayşen Tuzcu

Fulbright bursiyeri olarak Michigan Eyalet Üniversitesi'nin İkinci Dil Çalışmaları doktora programında çalışmalarına devam etmektedir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinin Yabancı Diller Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans diplomasını da aynı üniversitenin İngiliz Dili Eğitimi bölümünden almıştır. Michigan Eyalet Üniversitesinde doktora eğitimine başlamadan önce İstanbul'da bulunan bir devlet üniversitesinde İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. Ayşen Tuzcu yabancı dilde kelime öğrenimi ve öğretimi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

 Eğer size uygun bir program yok ise, buradan ön başvuru yapabilirsiniz.
10 oturum | 40 Saat
Online Canlı İnteraktif Eğitim (Zoom)
2500 TL KDV Dahil

Sadece bir adım kaldı...

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Hemen Başvur
Kontenjan henüz dolmadı.