Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 

BOUN102

BOUN 102

BOUN102 Eğitim Programı, Boğaziçi Üniversitesi’nin lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği, gelenekselleşmiş BOUN101 eğitim programlarının, içerik bakımından  daha yoğunlaşmış ve akademik hayata öğrenciyi bir adım daha yaklaştıran, bireysel portfolyoya ve katılımcıların kariyer seçimine profesyonel ve köklü bir katkıda bulunmayı hedefleyen daha çok ders seçeneğine ve daha uzun bir eğitim süresine sahip, yenilikçi bir eğitim programıdır.

BOUN102, Fizik, Bilgisayar ve Matematik ana disiplinlerinin çatısı altında, Boğaziçi Üniversitesi’nin kendi öğretim üyeleri tarafından verilecek başlangıç seviyesi ve devamı düzeyinde içeriklere sahip dersleriyle; lise öğrencilerini, sayıların dünyasından, fizik biliminin ortaya çıkardığı büyük resme ve nesne tabanlı programlamaya davet eden, renkli, yoğun ve aynı zamanda sosyal bir eğitim programı olmak üzere tasarlanmıştır.

Programa, Fizik-Matematik-Bilgisayar derslerinin üçü de dahildir. Öğrenciler, BOUN102 süresince üç hafta boyunca haftada beş gün, günde beş saat derse gireceklerdir. Dersliklerin hepsi Güney Kampüste bulunmaktadır. Yurtta kalan öğrenciler için ise akşamları ve hafta sonları çeşitli öğrenci etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

 

NOT: BOUN102 eğitimi süresince yurtta kalacak olan öğrenciler için, ders saatleri bittikten sonra akşamları çok çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirilecektir. Katılımcıları Boğaziçi Üniversitesi kültürüyle tanıştıracak olan, Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü, Müzik Kulübü, Sinema Kulübü ve BüGusto gibi Üniversite kulüplerinde, lise öğrencilerine özel düzenlenecek etkinliklerin yanı sıra; alanında önde gelen öğretim üyesi ve konuşmacıların farklı konulardaki atölyeleri, mezun buluşmaları ve İstanbul gezileri gibi faaliyetlerle de, öğrencilerin sosyalleşip eğlenmeye de vakit ayırabildikleri renkli bir program tasarlanmıştır.

 

Tarihler ve Ders Programı:

23 Temmuz – 10 Ağustos 2018