Yaşamboyu Eğitim Merkezi
 

BOUN 101 Yaz Okulu

Boğaziçi Üniversitesi - Üniversite Öncesi Yaz Okulu, nanoteknolojiden yapay zekaya, oyun kuramından ekonomik modellemeye, yaratıcı yazarlığın kalabalık olanaklarından tarihin kuytu köşelerine uzanan bir yolculukta, öğrencileri akademik yaşamın temel taşlarıyla ve eleştirel düşünceyle tanıştırıyor, onların üniversite hayatına yönelik bilgi ve deneyim edinmelerini amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda da haftada dört gün, günde üç saat akademik dersler ve bir buçuk saat sürecek seçmeli derslerin yapılacağı iki haftalık bir yaz okulu programı açılacaktır.

Programın başarılı olmasını desteklemek ve öğrencileri çevrimiçi öğrenme platformlarıyla erken yaşta tanıştırarak, dijital öğrenme becerilerini geliştirmek için de, dijital bir öğrenme platformu olan MyStudentSuccessLabi, yaz okulu programına entegre ediyoruz.

Yaz Okulu boyunca, ders dışında da, öğrencilerin öğrenim süreçlerinin zenginleştirilmesi için, hafta içi ve hafta sonu, kampüs içinde ve dışında çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin tercihine sunulacak etkinlikler arasında, SineBU'da film gösterimleri, Oyun Kulübü'nde grup aktiviteleri, Beden Perküsyonu, akustik konserler, Mezun Buluşmaları ve çeşitli workshop'lar bulunmaktadır.