Yaşamboyu Eğitim Merkezi
Pandemi Gölgesinde Kadın İş Gücü ve Toplumsal Cinsiyet

 

BÜYEM, UN SDSN Türkiye, Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliği ve Awen for Us ve İş’te Eşit Kadın desteğiyle toplumsal cinsiyet eşitliği için biraraya geldik.

İki ayrı oturumdan oluşan webinarın ilk oturumunda; BÜYEM ve UN SDSN’in Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut ve Marmara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAR) Müdürü Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldı ve oturumun moderatörlüğünü Awen for Us’ın Kurucusu Dr. Aylin Löle üstlendi.

İkinci oturumda ise; İş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı uygulamalar perspektifinin tartışıldığı, Egon Zehnder Yönetici Ortağı Murat Yeşildere ve PepsiCo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Ece Aksel’in konuşmacı olarak yer aldı ve oturumun moderatörlüğünü Sürdürülebilirlik Akademisi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Deniz Aksoy üstlendi.

Pandemiyle birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği kazanımlarının neredeyse 30 yıl geriye gittiği tartışmalarının ekseninde, alınması gereken aksiyon planlarının da konuşulduğu webinarımıza katıldığınız için başta değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ederiz…