Yaşamboyu Eğitim Merkezi
“Doğa Öğretmeni Gelişim Programı” ilk mezunlarını verdi...

BÜYEM ve Doğa Liderlik Gelişim Akademisi işbirliği ile hazırlanan "Doğa Öğretmeni Gelişim Programı"  2 yıl süren eğitimlerin ardından ilk mezunlarını verdi.   BÜYEM, küreselleşen dünyada, öğretmenleri ilerledikleri yolda desteklemenin ne kadar önemli olduğunu kavramış; 21. yy yetkinliklerine sahip öğrencileri yetiştirebilmenin yolu yine  21. yy  yetkinliklerinin gerekliliklerini yerine getiren öğretmenler ile mümkün  olacağına inanarak bu programı tasarlamıştır.   

BÜYEM, Doğa Koleji’nin öğretmenlerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, hem bireysel, hem de kurumsal açıdan yarattığı katma değeri arttırmalarına  yardımcı olmayı hedeflemektedir. Buradan hareketle  içeriği Doğa Öğretmenlerine özel olarak  hazırlanan program  sınıf eğitimleri, atölye çalışmaları, konuk konuşmacılar , proje ödevleri ve çeşitli öğrenme aktiviteleri ile  zenginleştirilmiştir. 

İçerik ve kurgusu açısından sektörde benzeri olmayan  “Doğa Öğretmeni Gelişim Programı” ile  öğretmenlerin hem akademik hem de bireysel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen BÜYEM, sektörde uzun soluklu bu proje ile yine sıra dışı bir anlayışı sektöre kazandırmıştır. Yeni dönemlerde de devam eden program dahilinde, öğretmenlere BÜYEM çatısı altında hizmet verilmeye ve gelişimlerine destek olmaya devam edilmesi planlanmaktadır.